Kawa kojarzy się z pobudzeniem organizmu do działania. Niektórzy sięgają po nią z upodobaniem, inni na samą myśl o niej dostają przysłowiowej „gęsiej skórki”. Sceptycy twierdzą, że jest ona nader szkodliwą używką, która nie służy naszemu organizmowi. Tymczasem świeżo palona kawa ma wiele atutów, o których nie można zapominać i które wskazują, że warto sięgać po wysokiej klasy świeżo paloną kawę.

Dobra Palarnia Kawy W&A proponuje wyłącznie certyfikowane rodzaje ziaren, które spełnią wymagania smakowe, jak i dostarczą wszystkich dobroczynnych składników. Wspomniana palarnia kawy istnieje od 1995 roku i palarnią rodzinną, w której największą zaletą jest wysoka jakość kaw w bardzo atrakcyjnej cenie.
Poznajmy zatem zalety, którymi zaskoczy nas kawa.

Co z tą kofeiną?

Postrzeganie kawy jako napoju zdecydowanie złego jest błędne. Wynika ono z zawartości kofeiny. Tymczasem dwie filiżanki kawy dostarczają nam jej około 300 mg i jest to dawka całkowicie bezpieczna dla organizmu.
Zdecydowanie najlepszą jest świeżo palona kawa z ekspresu. Tuż za nią plasuje się tak popularna kawa po turecku, a więc ta zaparzana w kubku. Jeśli jakiejś kawy powinniśmy unikać to zdecydowanie rozpuszczalnej i tej występującej w formie złożonej np. 2w1 lub 3w1. W tychże oprócz chemicznych dodatków i cukru nie znajdziemy ani prawdziwego zapachu, smaku i walorów prawdziwej kawy. W związku z tym, jeśli chcemy, by o poranku budziła nas kawa świeżo palona, sklep online to najlepszy wybór na zakupy, które dają nie tylko gwarancję jakości, ale i pewność głębi smaku oraz zachowania wszystkich walorów.

Odchudzanie z kawą

Dietetycy włączają kawę do diet odchudzających. Skoro tak, warto przyjrzeć się kawie nieco bliżej, analizując ten aspekt. Składnikiem wielu suplementów wspomagających redukcję wagi jest kofeina. Regularne picie świeżo palonej kawy dostarcza tego elementu w naturalnej i najlepszej formie. Włączenie kawy do codziennego menu usprawnia działanie metabolizmu i tym samym pomaga w zrzuceniu dodatkowych kilogramów. Metabolizm pod wpływem kawy potrafi przyspieszyć aż o 20 procent, oczywiście pod warunkiem, że w naszej filiżance znajdzie się wyłącznie kawa, bez dodatków w postaci śmietanki, cukru i syropów smakowych.

Lepsze krążenie

W japońskich instytutach naukowcy udowodnili, że picie świeżo palonej kawy pobudza do działania cały układ krwionośny. Przepływ krwi zwiększa się średnio o 30 procent, dzięki czemu komórki są właściwie dotlenione, a organizm ma zdecydowanie więcej siły przy wykonywaniu kolejnych zadań. Ten fakt tłumaczy także to, że po kawie czujemy więcej energii. Miejscem, w którym znajdziemy idealnie zmielone i przygotowane ziarna jest palarnia kawy, sklep internetowy tychże to niezmiennie gwarancja jakości, która przekłada się na walory prozdrowotne napoju.

Lepsza od leków

Bóle mięśni po treningach potrafią wytrącić z równowagi nawet najwytrwalszych. Sięganie po farmaceutyki w niewielkim stopniu redukuje dolegliwości — aspiryna o 25 proc., naproksen o 30 proc. – tymczasem dwie filiżanki kawy dziennie potrafią zmniejszyć odczuwanie bólu o połowę. Do tego waloru należy dołączyć zwiększenie wydolności podczas ćwiczeń. Innymi słowy dobra palarnia kawy będzie przyjemniejszym i skuteczniejszym miejscem na poszukiwanie remedium na ból, niż apteka.

Oręże przeciw chorobom i procesom starzenia

Kawa to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, co w praktyce oznacza, że jej regularne spożywanie powoduje niszczenie wolnych rodników. Co więcej, kawa pomaga zwalczyć stany zapalne i chroni przed uszkodzeniem komórek. Udowodniono, że nieprzetworzone ziarna kawy zawierają aż 1000 różnych przeciwutleniaczy!

Przez wieki kawa zyskała słuszną popularność, ale też zdążyła się okryć wieloma mitami, które nie mają żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych. Te częściej wskazują na jej dobroczynne działanie niż na szkodliwość, która zazwyczaj wynika z sięgania po wyroby, które z prawdziwą kawą niewiele mają wspólnego.

4.00 śr. ocena (83% punktów) - 4 głosów