Bardzo wielu rodziców zastanawia się przy planowaniu urlopu nad tym czy wakacje z dzieckiem w Egipcie są możliwe. Egipt jest – jak doskonale wszystkim wiadomo – niezwykle atrakcyjnym krajem, więc nic dziwnego, że jeździmy tam bardzo chętnie. Wracając natomiast do takiej kwestii jak wyjazd z dzieckiem, to jest oczywista kwestia, że wygląda to zupełnie inaczej w przypadku małych pociech, a inaczej, gdy jedzie z nami starsza latorośl. Wakacje z dzieckiem w Egipcie nabierają jednak szczególnego znaczenia, kiedy maluch nie ukończył jeszcze drugiego roku życia. Pomysł zabrania go na takie wakacje jest zawsze przez otoczenie rodziców takiego dziecka bardzo mocno krytykowany. Nie mniej jednak na całym świecie ludzie podróżują z tak małymi dziećmi i jakoś żadna tragedia się z tego powodu nie dzieje. Trzeba się do tego tylko w odpowiedni sposób przygotować.

Czy na pewno sobie poradzimy

Na samym początku warto zaznaczyć, że nie wszystkie maluchy jednakowo zniosą taki wyjazd. Jeżeli są one chorowite, często się przeziębiają, cierpią powodu alergii lub też mają jakiekolwiek inne problemy natury zdrowotnej, wówczas podróż zagraniczna – ze szczególnym naciskiem na egzotyczne kraje – odpada. Jeżeli jednak takowych przeciwwskazań nie ma, najlepiej rzecz jasna zdecydować się na wyjazd poza sezonem. Raz, że tak będzie taniej, a poza tym temperatury panujące wówczas w Egipcie będą dla małego dziecka (ale i dla dorosłych także) dużo bardziej znośne. Zdecydowanie najważniejszą kwestią, o którą trzeba zadbać jest zabranie dla malucha jedzenia – kaszek, mleka modyfikowanego, obiadków i deserów w słoiczkach etc. W zasadzie tego typu rzeczy można kupić już na miejscu, aczkolwiek jest sprawą jak najbardziej oczywistą, że ufamy temu, co już znamy i co sprawdziliśmy – zwłaszcza, jeśli chodzi o dziecko. Posiłki dla malucha trzeba przygotowywać samodzielnie, wykorzystując do tego wyłącznie butelkowaną wodę (wskazane jest zabranie ze sobą stosownych zapasów). W żadnym wypadku nie wolno używać w tym celu wody z kranu. Jeśli zaś zajdzie konieczność nabycia wody, należy się w nią zaopatrywać tylko w sklepach – absolutnie nie wolno tego robić na bazarach. Na wszelki wypadek wskazane jest spakowanie do walizki czajnika.

Przygotowanie do wakacji w Egipcie

Podobne zalecenia dotyczą toalety dziecka – do mycia wykorzystywać trzeba jedynie butelkowaną wodę. Liczyć się trzeba z tym, że podczas pobytu w Egipcie dziecko będzie pić bardzo dużo wody i herbatek, więc wyposażenie się w odpowiednią ilość pieluch jest jak najbardziej zalecane. Co się zaś tyczy kąpieli w hotelowym basenie – nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Należy tylko zwracać uwagę na to, by maluch nie zamoczył uszu – w ten sposób bowiem bardzo łatwo o przykre i bolesne dolegliwości (na przykład zapalenie ucha). Przed każdym wyjściem na dwór delikatna skórę dziecka należy smarować kremem z wysokim (50+) filtrem UV. Pamiętajmy, że dzieci są bardziej podatne na działanie promieni słonecznych, więc łatwiej w tym przypadku o poparzenia (na wszelki wypadek dobrze mieć w apteczce odpowiednie środki).

Zwiedzanie z małym dzieckiem?

Egipt jest pięknym krajem, który jest godny zwiedzania, ale na pewno nie z małym dzieckiem. Piramidy w Gizie lepiej pokazać dziecku na zdjęciach – okiemturysty.pl/piramidy-w-gizie Podróż z kurortu byłaby dla dziecka bardzo męcząca, tym bardziej biorąc pod uwagę upał. Lepiej wybrać jakieś lokalne wycieczki.

ARTYKUŁ OPRACOWANY PRZEZokiemturysty.pl