Bez najmniejszej wątpliwości wybór mieszkania jest jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką podejmuje się w życiu. Tym ona jest trudniejsza, im większa wiąże się z nią odpowiedzialność. Idąc tym śladem, kupno mieszkania dla kilkuosobowej rodziny staje się wyzwaniem liczonym po wielokroć. W końcu trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów i dopasować potrzeby członków rodziny do mieszkania.

Po prostu nowe

Jedną z rzeczy, nad którą trzeba się zastanowić to wybór rodzaju mieszkania, a konkretnie rynku — mowa to o rynku wtórnym i pierwotnym. Ten pierwszy może wydawać się tańszą opcją, ale w rzeczywistości pochłania zdecydowanie więcej pieniędzy liczonych poza samym kredytem zakupu. Zupełnie inaczej prezentuje się rynek pierwotny.

Na ten przykład nowe mieszkania w Tychach to miesięczne obciążenie budżetu ratą od niespełna 700 złotych, kupno nieruchomości z drugiej ręki to także gruntowny remont niejednokrotnie związany z przebudową i wieloma kosztownymi niespodziankami, których nie można było przewidzieć w momencie decyzji.

Lokalizacja jest ważna

Przeglądając oferty nieruchomości na Śląsku, dobrze jest wziąć pod uwagę specyfikę tej aglomeracji. Kilka dużych miast, doskonale ze sobą skomunikowanych stwarza możliwość zamieszkania nieco na obrzeżach, ale jednocześnie w miastach.

Przykładem są mieszkania od dewelopera Tychy to szalenie atrakcyjna lokalizacja. Stosunkowo młode miasto posiada cały ogrom zalet, m.in. bliskość do centralnych Katowic, czy zacisznych gór, doskonale rozbudowana infrastruktura, wysokie bezpieczeństwo, atrakcyjny teren i dużo zieleni. Znajdziemy tam także wiele punktów dedykowanych dzieciom, kilkanaście szkół, przedszkoli oraz żłóbków, a także centra sportowe i rozrywkowe.

Kilkuosobowa rodzina znajdzie w tym miejscu dokładnie to, czego szuka, a przy tym będzie mogła żyć w poczuciu bezpieczeństwa i wysokiego komfortu.

Raty nie takie straszne

Bez najmniejszej wątpliwości inwestycją na całe życie jest zakup mieszkania Tychy – oprócz wielu wymienionych zalet – wyróżniają się niesłabnącym zainteresowaniem, co ma bezpośrednie przełożenie na rynek nieruchomości.

Drogi wynajem okazuje się kompletnie nieopłacalny, podobnie jak kupno mieszkania z rynku wtórnego, które nie będzie spełniało ani wymagań nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa, ani też nie będzie komfortowym dla rodziny. Nowe mieszkania w Tychach można kupić, decydując się na kredytowanie. Przez wiele lat wokół tego tematu narosło wiele mitów, niektóre powstały na kanwie nietrafionych kredytów w obcych walutach. Tymczasem śląski deweloper Trojan, dbając o swoich klientów, wprowadził nowatorski program kredytowy, który przyszłym nabywcom proponuje kompleksową pomoc doradcy kredytowego.

5.00 śr. ocena (99% punktów) - 2 głosów