Nie ulega wątpliwości, że sytuacja pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową i zaskoczyła nas wszystkich. Wprowadzony w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego uniemożliwia praktycznie organizację ślubów i wesel. My wraz z naszymi Parami również stanęliśmy przed wyzwaniem:

Odwołać czy przenieść wesele?

To, że się pobierzecie nie ulega wątpliwości. Wprowadzone obostrzenia są tymczasowe. Jak tylko sytuacja w kraju i na świecie ulegnie stabilizacji wszystko wróci do normy, i o tym powinniście nie zapominać.
Dla Par, które zaplanowały ślub na kwiecień i maj sprawa jest praktycznie jasna: ślub należy przełożyć.
Pary z weselami w okresie letnim powinny się jeszcze wstrzymać z tą decyzją.
Radzimy by nie odwoływać ślubów i wesel a przełożyć je w czasie. Z pewnością nie znajdziecie już wielu wolnych sobót w okresie od czerwca do września, ale już inne dni tygodnia są jak najbardziej dostępne. A jeśli zależy Wam na sobotnim przyjęciu cały okres jesienno-zimowy jest również piękną scenerią dla tego wyjątkowego dnia. Może nawet po cichu marzyłaś o zimowym weselu?

Jak sprawnie przenieść termin wesela?

Spokój i cierpliwość oraz taktyczne rozpisanie działań będą Twoimi sprzymierzeńcami.

  1. Skonsultuj, najlepiej ze specjalistą podpisane umowy. Ustal jak wygląda kwestia zadatków, zaliczek oraz innych zapisów w umowach
  2. Skontaktuj się podwykonawcami. Rozpocznij od ustalenia nowego, a najlepiej 2, 3 nowych terminów dostępności Sali. Następnie skontaktuj się z pozostałymi zaangażowanymi firmami. Przy odrobinie szczęścia może okazać się, że uda Ci się zgrać w nowym terminie większość usługodawców i tylko kilku będzie wymagało zastępstwa i poszukania na ich miejsce kogoś nowego. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji i wszystkim nam zależy by Wasze wesele się odbyło. Dlatego też znakomita większość dąży do najlepszych rozwiązań.
  3. Porozmawiajcie z Gośćmi – my już wiemy, że Goście z kwietniowych i majowych wesel bardzo dobrze przyjęli wiadomość o przełożeniu daty ślubu. W jednym przypadku nowy termin to sierpniowy czwartek, w drugim przypadku październikowa sobota. Goście mają odpowiednią ilość czasu by przeorganizować swoje plany mając na uwadze wyjątkowość sytuacji. Wiele Par gościć będzie rodziny i znajomych z zagranicy, przełożenie wesela w momencie, kiedy większość granic jest zamknięta będzie również ukłonem w ich stronę. Dlatego nie bójcie się przekładać wesel!

Ślub się odbędzie!

Korzystając z czasu jaki został nam wszystkim dany możesz opracować nową, jeszcze lepszą koncepcję Waszego ślubu.
Pamiętaj, że wszystko jest możliwe trzeba tylko wiedzieć o sposobach. My o nich wiemy w Wedding Angels!
Jeśli potrzebujesz porady, konsultacji, wsparcia w tej niecodziennej sytuacji to zapraszamy do kontaktu z nami, napisz info@weddingangels.pl lub zadzwoń +48601 55 55 18. Uruchomiliśmy konsultacje on-line dla Wszystkich, którzy tego potrzebują.
Wedding Angels jest dla Was i służy swoim doświadczeniem i radą.

5.00 śr. ocena (99% punktów) - 3 głosów