Podczas przeglądania ofert nieruchomości pod wynajem lub na sprzedaż potencjalni klienci szczególną uwagę przykuwają do zdjęć prezentowanych w ofercie. Efekt wizualny, który kreuje dane wnętrze, potrafi, albo zrobić świetne pierwsze wrażenie, albo wręcz przeciwnie, zniechęcić do zagłębienia się w ofertę. Czy zatrudnianie profesjonalnego fotografa nieruchomości jest konieczne, czy zdjęcia zrobione samodzielnie okażą się wystarczające?

Rola fotografii wnętrz podczas obrotu nieruchomościami

Osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą i wynajmem nieruchomości potwierdzają, że w tej branży najbardziej liczy się skontruowanie atrakcyjnej dla klientów oferty i zbudowanie dobrej strategii marketingowej. Nieodzownym elementem każdej oferty są zdjęcia wnętrz, a także filmy lub spacery w 3D. Pozwalają one klientom na wyobrażenie sobie, jak wygląda konkretne mieszkanie lub dom i określenie, czy są nim zainteresowani czy wolą szukać dalej. 

Profesjonalnie wykonana fotografia nieruchomości Lublin potrafi wzbudzić zaciekawienie znacznie większej liczby osób i tym samym zmaksymalizować szanse na szybkie znalezienie kupców lub najemców. Zdjęcia wykonane w sposób amatorski realnie wydłużają czas poszukiwań klientów.

Profesjonalna fotografia nieruchomości vs amatorskie zdjęcia wnętrz

Zdjęcia wykonane przez osoby, które nie mają doświadczenia w fotografii i nie zajmują się tym zawodowo, przeważnie charakteryzują się gorszą jakością, zdarza się, że są nieostre, prześwietlone lub niedoświetlone. Co więcej, fotograf amator może nie zwrócić uwagi na takie kwestie jak odpowiednia perspektywa zdjęć czy zachowanie rzeczywistych proporcji. 

Specjaliści w fotografii nieruchomości wiedzą nie tylko w jaki sposób zrobić dobre zdjęcie, ale też co powinno się na nim znaleźć. Często dodatkowo zajmują się home stagingiem, tzn. dbaniem o możliwie najlepszą prezentację wnętrza na fotografii. W tym celu wzbogacają je o dodatkowe dekoracje i elementy wyposażenia. Do typowych zabiegów home stagingu zalicza się stawianie świeżych kwiatów w wazonach lub owocach w misach, rozłożenie zabawek w pokoju dziecięcym, albo zawieszenie białych ręczników w łazience.

Czy profesjonalny sprzęt wystarczy do wykonania dobrych zdjęć wnętrz?

Jednym z podstawowych problemów amatorskiej fotografii nieruchomości jest niezadawalająca jakość zdjęć w ogłoszeniach. Jednak specjaliści w tej branży podkreślają, że nie tylko parametry aparatu są istotne, a zdecydowanie ważniejsze są umiejętności fotografa. Nawet najlepszy aparat w rękach laika okaże się bezużyteczny. Zawodowiec wykorzysta za to wszystkie atuty swojego sprzętu, co przełoży się na satysfakcjonujący efekt finalny.

Fotografia wnętrz – kto powinien się nią zainteresować?

Najwięcej korzyści z usług specjalistów w fotografii wnętrz uzyskają firmy pośredniczące w sprzedaży i wynajmie nieruchomości, a także deweloperzy. Oferta firmy specjalizującej się w tego typu fotografii jest skierowana również do osób prywatnych, które chcą wzbogacić swoje ogłoszenie w profesjonalne zdjęcia wnętrz i w ten sposób zwiększyć swoje szanse na szybką sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

5.00 śr. ocena (99% punktów) - 1 głos