Wybór obuwia damskiego na zimę jest kłopotliwym zadaniem. Bowiem buty zimowe powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim muszą być wygodne i idealnie dobrane pod względem rozmiaru. Ponadto muszą cechować się wodoodpornością – w przeciwnym razie pojawia się brak komfortu oraz możliwość zachorowania. Warto, aby były ocieplane od wewnątrz. Przy czym powinny być dostosowane do gustu i wymagań estetycznych użytkowniczki. Bez względu na to, czy w planach jest kupienie takich butów jak kozaki, czy trzewiki, należy zwracać uwagę na konkretne rzeczy. W tym tekście znajdą się praktyczne rady dotyczące tego, jak wybierać buty na zimę.

Pułapka oszczędności

Obuwie damskie zimowe można znaleźć w szerokiej gamie cenowej. Wiele kobiet decyduje się na oszczędności kupując bardzo ładne kozaki, które jednocześnie są tanie. Niestety kupno tanich butów zimowych to jedynie pozorna oszczędność. Tego typu obuwie jest o wiele mniej wytrzymałe, często przepuszcza wilgoć, rozkleja się, czy nie trzyma ciepła. W dalszej perspektywie czasu warto jest odłożyć sobie większą kwotę na zakup takich butów jak trekkingi, kozaki, czy trzewiki. Buty droższe o połowę będą ciepłe, wygodne i solidne, wytrzymają kilka sezonów, przy czym tańsze obuwie potrafi ulec zniszczeniu już po kilku tygodniach codziennego użytkowania. Ponadto bardziej znani producenci dobrej jakości butów zimowych często oferują o wiele lepszą gwarancję niż standardowa, która nie uwzględnia niektórych uszkodzeń.

Modne czy uniwersalne buty?

Co roku pojawia się trend na inny rodzaj obuwia zimowego. W jednym sezonie będą to długie kozaki, w innym trekkingi utrzymane w sportowej stylistyce. Decyzja o tym, czy podążać za modą, czy zdecydować się na klasyczne rozwiązanie jest uzależnione od kilku aspektów. Przede wszystkim istotne jest to, czy zamierza się kupować nowe buty w każdym sezonie. Jeśli tak, można zdecydować się na najmodniejszy model, nawet jeśli może być on uważany za kiczowaty w kolejnych latach. Jeśli jednak kozaki są długoterminową inwestycją, warto jest wybrać model modny, aczkolwiek utrzymany w klasycznej stylistyce, która pozwala na ich uniwersalne zastosowanie. Najistotniejsze jest to, aby buty zimowe podobały się samej użytkowniczce.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru damskiego obuwia zimowego?

Istnieje kilka bardzo ważnych szczegółów, na które wielu klientów nie zwraca uwagi do czasu, aż nie pojawią się problemy z użytkowaniem. Oto lista najistotniejszych kwestii, które należy sprawdzić przed kupnem.

Podeszwa

Szczególną uwagę należy zwrócić na podeszwę butów zimowych. Popularne w tym sezonie trekkingi posiadają zazwyczaj bezpieczne antypoślizgowe podeszwy. Inaczej może to wyglądać jeśli kupuje się kozaki, czy trzewiki, bądź botki. Podeszwa musi przeciwdziałać ślizganiu się na lodzie i śniegu.
Skóra, eko skóra i „prawie skóra”
Kupując obuwie zimowe trzeba dowiedzieć się tego, z jakiego są one tworzywa. Warto aby producent podawał tę informację w katalogu, czy na stronie internetowej produktu. To będzie potwierdzeniem jakości materiału. Każdy rodzaj tworzywa inaczej reaguje na różne warunki atmosferyczne i cechuje się inną wytrzymałością. Zdarzają się przypadki butów stworzonych z materiałów imitujących skórę. Dlatego należy upewnić się u producenta, z jakiego tworzywa są buty. Przed kupnem warto zastanowić się nad tym czy wybrać eko skórę, czy skórę naturalną. Wizualnie trudno jest znaleźć różnice. Eko skóra będzie jednak tańsza i mniej wytrzymała. Kolejnym minusem skóry syntetycznej jest to, iż nie pozwala oddychać stopom.

Pielęgnacja

Przy zakupie obuwia należy dopytać się sprzedawcy jakiego rodzaju pielęgnacji wymaga dany model. Inaczej będzie się czyściło i konserwowało kozaki zamszowe, a inaczej skórzane trzewiki. To bardzo istotna kwestia, ponieważ nieprawidłową pielęgnacją można w szybki sposób zniszczyć buty.

Na co uważać kupując buty zimowe przez internet?

Najważniejsze to aby kupować buty zimowe u zaufanych sprzedawców, jak np. sklep online lunaobuwie.pl. Powinny być to sklepy internetowe posiadające dobry wizerunek oraz wysokie opinie i oceny innych kupujących. Nie warto wyposażać się w nowe buty u prywatnych osób na grupach społecznościowych(chyba, że odbiór będzie osobisty). Z tego względu, iż buty, nawet nowe, często pozbawione będą paragonu, a więc tym samym gwarancji. Zakup obuwia zimowego w sklepach internetowych jest wygodny. Istotne, aby dana witryna sprzedażowa posiadała tabelę rozmiarów dla każdego producenta, którego buty posiada w swojej ofercie. Pomocny będzie także łatwy kontakt z obsługą klienta, która pomoże rozwiać wątpliwości i wybrać najlepiej dopasowane buty zimowe. Niezwykle ważne jest to, aby buty posiadały dokładny opis produktu, wraz z uwzględnieniem użytych materiałów. Plusem zakupów obuwia przez internet jest to, iż bez względu na powód, buty można zwrócić w czasie przewidzianym przez ustawę, bądź przez sklep (jeśli taki okres jest dłuższy niż ustawowy).

5.00 śr. ocena (99% punktów) - 2 głosów