Jeżeli już posiadasz broń bez zezwolenia, pewnie zorientowałeś się, że przyda Ci się pokrowiec, w którym będziesz mógł bezpiecznie przechowywać i przenosić broń.

Kupując pokrowce na wiatrówki długie lub krótkie musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Oczywiście pierwszym z nich jest rozmiar broni – dobierając pokrowiec upewnij się, że zmieści się w nim nie tylko sama broń, ale również niezbędne gadżety. Jeżeli nie chcesz odkręcać tłumika ilekroć chowasz broń do środka, kup odpowiednio dłuższy pokrowiec. Z góry zaś zostaw niezbędne miejsce na lunetę. Nawet jeśli jeszcze teraz nie posiadasz takich gadżetów, ale czujesz, że strzelanie z wiatrówki to sport dla Ciebie, takie dodatkowe miejsce z pewnością przyda Ci się w przyszłości.

Który pokrowiec na wiatrówkę wybrać

Drugi ważny aspekt to materiał, z którego wykonano pokrowiec. Ważne, by był wytrzymały, ale jednocześnie lekki, żebyś nie musiał obciążać się dodatkowym ciężarem. Materiałowy pokrowiec na wiatrówki jest lekki i wytrzymały, ale ma jeden minus – jest zamykany na zamek błyskawiczny. To nie daje pełnego bezpieczeństwa, szczególnie jeżeli chcesz zabezpieczyć dostęp do broni przed niepożądanymi osobami czy po prostu dziećmi. W tym wypadku o wiele lepiej sprawdzą się specjalne walizki.

Walizki możesz kupić na broń krótką i długą, wiele modeli jest od razu zaopatrzonych w odpowiednią kłódkę. W środku takie walizki wyłożone są półfalowaną gąbką, która zapewnia broni bezpieczeństwo podczas transportu i przechowywania. Dodatkową zaletą walizek jest to, że można w nich trzymać nawet kilka różnych broni – np. dwa pistolety. Takie składowanie zajmuje jednak więcej miejsca.

Ile kosztuje pokrowiec na wiatrówkę

Kolejny ważny aspekt, który musisz wziąć pod uwagę przy zakupie pokrowca lub walizki na Twoje wiatrówki, jest oczywiście cena. W sklepach internetowych można kupić najtańszy pokrowiec na wiatrówki długie już od 25 zł, najdroższe zaś kosztują nawet 190 zł za sztukę. W przypadku walizek ceny zaczynają się od 30 zł, a kończą na ponad 500. Jeżeli jesteś początkującym strzelcem, zapewne inwestowanie w możliwie najdroższą walizkę nie ma sensu – szczególnie jeżeli dopiero kompletujesz swój sprzęt. Niemniej jednak dobry pokrowiec jest ważną częścią wyposażenia strzelca: pozwala na bezpieczne i wygodne przenoszenie broni, a także chroni ją przed brudzeniem się w terenie czy kurzeniem poza sezonem.