Z myślą o pacjentach powstał nowy Ośrodek Badań Klinicznych i Diagnostyki Pulmonologicznej w Sosnowcu. Taka inicjatywa jest świetnym miejscem dla osób, które wygrały z chorobą COVID-19, dla pacjentów zmagających się z innymi chorobami płucnymi oraz osób z problemem chrapania.

Leczenie poCovidowe

Ozdrowieńcy, czyli osoby które przezwyciężyły wirus SARS-Co-V-2 są narażone na powikłania po przebytej chorobie. W tym przypadku ważny jest monitoring organizmu i odpowiednia opieka. Regularność wykonywania badań pozwoli na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia nieporządanych skutków. Konsultacje z pulmonologiem rozwieją wszystkie pytania i wątpliwości pacjenta. Specjalista jest w stanie skierować pacjenta na odpowiednie badania jak spirometria, dyfuzja, bodypletyzmografia czy test 6-minutowego chodu. Rehabilitacja oraz leczenie pocovidowe Sosnowiec po chorobie jest równie ważne, aby wrócić do pełnego zdrowia. Odpowiedni plan leczenia rehabilitacyjnego możliwy jest do opracowania wraz z pulmonologiem oraz fizjoterapeutą z ośrodka Pulmag.

Problem chrapania

Chrapanie to zaburzenie oddychania podczas snu, które dotyka nawet 45% populacji w Polsce w średnim wieku. Nie wyklucza to pojawienia nie tego zaburzenia w innych grupach wiekowych. Nie powinno się tego lekceważyć, ponieważ może doprowadzić do znacznego pogorszenia się jakości snu, poczucia ciągłego zmęczenia oraz innych niedogodności i problemów zdrowotnych. Specjaliści w ośrodku Pulmag po przeprowadzeniu ankiety oraz badania, zajmują się doborem odpowiedniego leczenia. Pacjentowi dobierany jest sprzęt auto-CPAP wraz z odpowiednią maską. Wykupienie pakietu pozwala na stały kontakt z lekarzem i ciągłym dostosowaniem parametrów pod nasz organizm. 

Zespół poradni

Pierwszym specjalistą w ośrodku Pulmag w Sosnowcu jest dr n. med. Grzegorz Gąsior, który jest głównym nadzorującym działania całego ośrodka. Posiada prawie 20-letnie doświadczenie jako pulmonolog w wielu placówkach na śląsku. Dr n. med. Grzegorz Gąsior to absolwent oraz pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista i współtwórca zespołu na oddziale chorób płuc Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. Ciągły rozwój w medycynie jest szczególnie ważny, aby pomóc pacjentom jak najlepiej. Dlatego doktor dba o podnoszenie swoich kwalifikacji na kursach specjalistycznych i konferencjach.

Kolejną specjalistką poradni, przedstawicielką płci przeciwnej jest lek.med. Marzena Kociołek. To kolejna absolwentka ŚUM z 2000 roku, która od 2014 specjalizuje się w pulmonologii. Swoje doświadczenie zdobyła w placówkach medycznych w Bystrej i Siewierzu na oddziałach chorób płuc. Szczególnym zamiłowaniem jest diagnostyka oraz leczenie obturacyjne bezdechu sennego. 

W zespole Ośrodka Badań Klinicznych i Diagnostyki Pulmonologicznej w Sosnowcu można wyróżnić również wykwalifikowane pielęgniarki, które wspomagają bardziej produktywną pracę poradni. Do pracowników należy również fizjoterapeutka, która pomaga w szybszym i prawidłowym powrocie do zdrowia pacjentów po przebytej chorobie COVID-19.

5.00 śr. ocena (99% punktów) - 1 głos