Grudzień to czas wyjątkowych prezentów dla najbliższych. Wyjątkowych, czyli takich, z których obdarowany będzie naprawdę się cieszył. Może więc w tym roku zamiast krawata lub skarpet wybierzesz dla swojego mężczyzny wiatrówkę?

Wiatrówka, czyli broń bez zezwolenia, to całkowicie bezpieczna w dorosłych rękach zabawka. Może przypominać pistolet (wiatrówka krótka) lub strzelbę (wiatrówka długa), a z obu modeli można strzelać do celu z różnych dystansów. Ceny wiatrówek są bardzo zróżnicowane, można je znaleźć w cenach od trochę ponad 100 zł do ponad 500 zł, każdy będzie więc mógł wybrać coś w swoim zakresie cenowym.

Kto ucieszy się z wiatrówki?

Wiatrówka to na pewno dobry prezent dla każdej osoby (nie tylko mężczyzny!), która lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, choć niekoniecznie lubi bardzo dużo ruchu. Dobry wzrok nie jest konieczny – bez problemu można strzelać w okularach bądź szkłach kontaktowych, a strzelectwo sportowe z pewnością poprawi koordynację ręka – oko.

Z broni bez zezwolenia ucieszą się wszyscy fani filmów sensacyjnych, ponieważ pozwoli im to na chociaż chwilowe wcielenie się w swoich ulubionych bohaterów, którzy nie rozstają się z pistoletami. Wiatrówki przydadzą się zarówno samotnikom, jak i duszom towarzystwa, którzy chętnie zorganizują amatorskie zawody sportowe dla znajomych. Strzelać można za miastem, na działce, w lesie (oczywiście, zawsze zachowując ostrożność), jest to więc sport dla każdego.

Pomysł rodzi pomysł

Jeżeli kupowanie prezentów dla najbliższych sprawia Ci problem, to wiatrówka jest doskonałym pomysłem z jeszcze jednego powodu. Później możesz dokupić jeszcze obdarowanemu elegancki pokrowiec na broń albo zapas nabojów, kulochwyty i tarcze strzeleckie – te ostatnie dostępne są w tylu wzorach, że będziesz mieć zapewniony prezent na wszystkie najbliższe okazje.

Dobry prezent to taki, który pokazuje nie tylko Twój gust, ale który również ukazuje, jak troszczysz się o obdarowywanego. Możesz w ten sposób podpowiedzieć mężowi, tacie lub dziadkowi, że powinien spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu albo że jest dla Ciebie taki samym bohaterem jak jego filmowi ulubieńcy. Być może strzelectwo stanie się Waszą wspólną pasją, dzięki której będzie spędzać wspólnie więcej czasu. A przecież w idealnym prezencie właśnie o oto chodzi.

5.00 śr. ocena (99% punktów) - 1 głos