Na pewno wielokrotnie słyszeliście o badaniach, które dotyczyły czytania książek przez Polaków. Niestety, okazuje się, że generalnie wykonujemy tego typu czynności coraz rzadziej. Wpływa na to ciągły pośpiech, duża ilość alternatyw na spędzanie wolnego czasu, permanentne zmęczenie itp. Na szczęście, cały czas nie brakuje osób, które mimo tych wszystkich niesprzyjających okoliczności sięgają po rozmaite pozycje literackie. Sporo ludzi wybiera między innymi książki motywacyjne. Dlaczego tak się dzieje? To sposób na to, aby „nakręcić” się do działania i być bardziej efektywnym na rozmaitych płaszczyznach. Zastanawiacie się, jakie pozycje warto przeczytać w najbliższym czasie? W takim razie świetnie składa się, że trafiliście na nasz dzisiejszy artykuł, który będzie poświęcony właśnie temu zagadnieniu. Oto TOP 5 książek motywacyjnych, które przydadzą się w różnych życiowych sytuacjach.

„Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem”

Bardzo dobre pytanie. Z takiego założenia wyszła również autorka, której książki motywacyjne cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie inaczej jest w tym przypadku. Laura Vanderkam w swojej publikacji zawarła bowiem wiele inspirujących rozmów z liderami największych przedsiębiorstw na całym świecie. Na pewno wielokrotnie zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje, że niektóre osoby są w stanie zdecydowanie lepiej wykorzystać każdy kolejny dzień. Nie brakuje im czasu na sprawy związane z pracą czy rodziną itp. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest bez wątpienia organizacja. Czytając tę publikację dowiecie się co zrobić każdego poranka, aby poprawić swoją produktywność i dobrze zaplanować swoje obowiązki.

„Rusz Dupę”

Jacek Wiśniowski to znany w naszym kraju motywator. Prężnie działa na YouTube, gdzie ma rzeszę zwolenników. Warto wspomnieć, że jest także autorem książki „Rusz Dupę”, która systematycznie znika z księgarń. Dlaczego tak się dzieje? Warto zaznaczyć, że tego typu książki motywacyjne powinny być przeczytane przez każdego, kto chce zmienić swoje myślenie w stosunku do otaczającej rzeczywistości i w końcu zacząć konkretnie działać. Często obawiajcie się porażki, przez co nie podejmujecie wyzwań? Macie rozmaite blokady, które uniemożliwiają Wam odnoszenie sukcesów w życiu prywatnym czy zawodowym? W książce znajdują się sprawdzone i fachowe techniki, które pomagają walczyć z ludzkimi słabościami. Wiele osób po przeczytaniu lektury zmieniło swój tok myślenia i w końcu zaczęło wprowadzać plany w życie. Wy też możecie dołączyć do tej grupy. Sprawdź też jego bloga pod adresem www.mistrzmotywacji.pl/blog

„Alex Ferguson. Być liderem”

Kibicom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać osoby sir Alexa Fergusona. To wybitny i niezwykle charyzmatyczny szkoleniowiec Manchesteru United. Pod jego wodzą Czerwone Diabły odnosiły zdecydowanie największe sukcesy. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że zawód trenera nie jest prosty. Dlaczego? W szatni znajduje się kilkudziesięciu zawodników. Różnią się oni między sobą umiejętnościami, charakterami, ambicjami itp. Sir Alex Ferguson jak mało który szkoleniowiec na świecie potrafił znakomicie motywować swoich piłkarzy. Jego słynne „suszarki” (odprawy motywacyjne) sprawiały, że piłkarze byli w stanie wychodzić po przerwie na plac gry i zmieniać losy wielu spotkań. Książka jest przeznaczona dla każdego, kto na przykład trenuje i szuka bodźców, które zmuszą go do systematycznej i intensywnej pracy. Warto dodać, że pozycja literacka powstała dzięki współpracy szkoleniowca z Michaelem Moritzem.

„Skazani na sukces. Jak wytrenować mózg i zdobyć pracę marzeń”

Interesują Was dobre książki motywacyjne, które pomogą Wam szybciej zdobywać nowe kwalifikacje? W takim razie powinniście pochylić się nad publikacją Iwony Radziszewskiej. Autorka doskonale zdaje sobie sprawę, jak obecnie wygląda sytuacja na rynku pracy. Często jedna osoba zmienia swoje wykształcenie – a co za tym idzie miejsce wykonywania codziennych zadań – nawet kilka razy w ciągu życia. Co zrobić, aby przystosować się do takiej sytuacji? W końcu mało kto lubi zmiany… W publikacji nie brakuje cennych wskazówek, które pomagają zaadaptować się do takiego stanu rzeczy. Dzięki temu łatwiej jest nam zrozumieć i zaakceptować sytuacje, w których musimy zapisać się na nowy kurs czy szkolenie, aby w przyszłości zdobyć na przykład lepiej płatną pracę.

„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”

Niestety, statystyki pokazują, że coraz więcej osób – także biorąc pod uwagę najmłodszych i nastolatków – ma rozmaite kłopoty ze zdrowiem. Pozycja „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” dowodzi, że nawet największe tarapaty nie muszą oznaczać braku szczęścia w życiu. Dlaczego warto czytać tego typu książki motywacyjne? W tej konkretnej publikacji Nick Vujicic (który na co dzień musi radzić sobie bez rąk oraz nóg) pokazuje, że kłopoty ze zdrowiem to nie koniec świata. Jego postawa i optymistyczne podejście do życia są bardzo zaraźliwe, przez co zainspirują każdego!