Dzięki ciągłym zmianom oraz wprowadzanym udoskonaleniom, już od ponad 90 lat firma Nilos ma znaczący wpływ na rynek producentów taśm przenośnikowych. Wysoka jakość artykułów, optymalizacja procesów eksploatacyjnych i ponad 1000 artykułów w ofercie firmy wpływają na znaczącą pozycję marki na rynku. Bliska jest jej również idea bezpieczeństwa oraz ekologii, dlatego w ostatnim czasie wprowadziła do swojej oferty produkty odpowiadające tym wartościom.

Nilos Polska – 90 lat doświadczenia

Firma Nilos Polska Sp. z o.o jest nie tylko producentem taśm przenośnikowych, ale oferuje również inne usługi, takie jak łączenie taśm metodą wulkanizacji, ich serwisowanie czy bogaty system ochrony taśm przed zużyciem. A to tylko kilka elementów obecnych w zróżnicowanej ofercie firmy! Wśród ogromnej ilości produktów Nilos znajdą się też akcesoria do przenośników, okładziny bębnowe czy prasy wulkanizacyjne. Dzięki wykorzystaniu flagowego produktu firmy, jakim są taśmy przenośnikowe, możliwy jest szybki transport lub przenoszenie obiektów w sposób mechaniczny. Jakie są zalety wykorzystania taśm przenośnikowych w transporcie? Transport towarów jest przede wszystkim ekonomiczny. Co więcej, taśmy przenośnikowe zapewniają ciągłość transportu ze względu na wyższą niż siła ludzka wydajność. Wskazana forma transportowania towarów jest również bezawaryjna, co zapewnia nieprzerwaną pracę. Dzięki rozwojowi branży taśm przenośnikowych, możliwe jest zrezygnowanie w pewnym stopniu z czynnika ludzkiego podczas transportu surowców, towarów i produktów.

Taśmy przenośnikowe Nilos

Jako główny producent taśm przenośnikowych na polskim rynku, firma miała istotny wpływ na udowodnienie przydatności taśm przenośnikowych podczas transportu bliskiego. Taśmy Nilos wykorzystywane są w sortowniach, żwirowniach, górnictwie, kopalniach odkrywkowych surowców mineralnych czy centrach produkcji. Dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz kompleksowej obsłudze, Nilos Polska oferuje pomoc przy odpowiednim doborze taśmy przenośnikowej do potrzeb danego klienta, przy zachowaniu wysokiej jakości oraz adekwatnej ceny. Dlatego też firma jest ceniona na rynku jako producent taśm przenośnikowych: zapewnia cztery rodzaje urządzeń, w tym taśmy odporne na kontakt z kolejem czy tłuszczami. W ofercie znajdują się również taśmy wykonywane na specjalne zamówienie klienta. Minimalny standard dla ścieralności nakładek to klasa Y wg DIN, wynosząca maksymalnie 150 mm3, co zwiększa żywotność urządzeń transportowych. Wysoka jakość oraz kompleksowa pomoc serwisowa po montażu tasmy przenośnikowej zapewniają firmie Nilos Polska nieskazitelną opinię i zaufanie wieloletnich klientów.

Nilos Polska to firma z ugruntowaną pozycją na rynku, cechująca się rzetelnością oraz najwyższą jakością produktu. Ale Nilos to więcej niż producent taśm przenośnikowych – firma jest również producentem specjalistycznych urządzeń i narzędzi, które są niezbędne do pracy przy taśmach przenośnikowych w każdej dziedzinie przemysłu. Dzięki przeprowadznaym audytom, potwierdzającym skuteczne realizowanie polityki zarządzania jakością oraz wieloletniemu doświadczeniu firmy, jest ona godną zaufania i rzetelną marką.

5.00 śr. ocena (99% punktów) - 2 głosów