Młodzi rodzice bardzo często są straszeni opowieściami o kolkach. Serwowane są im straszne historie o tym jak dziecko z powodu kolki płakało przez kilka godzin. Powoduje to nie potrzebny stres i panikę u świeżych rodziców, a przecież wystarczy dowiedzieć się czym są te kolki i jak z nimi walczyć.

Kolka u niemowląt- co to takiego ?

Zacznijmy od tego, że na kolkę cierpi prawie 40 procent dzieci między pierwszym a trzecim miesiącem życia. Kolka to skurcz jelit. Występuje nagle i do tej pory nie wykryto konkretnego powodu jej występowania. Lekarze uważają, że przyczyną kolki jest niedojrzały przewód pokarmowy. Nie umie on sobie jeszcze poradzić z trawieniem pokarmu. Inna teoria mówi, że przyczyną kolki jest zbyt duża ilość powietrza, które dziecko połyka podczas ssania. Powietrze w postaci pęcherzyków zbiera się w przewodzie pokarmowym dziecka, co powoduje wzdęcia i skurcze jelit. W ostatnich latach zaczęto badać psychikę niemowlaków i naukowcy stwierdzili, że kolkę może wywoływać również zbyt duża ilość bodźców, przemęczenie oraz stres mamy.

Co zrobić, gdy pojawi się kolka ?

Gdy zauważysz, że Twoje dziecko płacze w inny sposób niż zwykle, podkurcza nóżki i ma twardy brzuszek, to oznacza to , że ma kolkę. Pierwsze co musisz zrobić to zachować spokój. Nie pomożesz swojemu maluszkowi, jeżeli będziesz niespokojny. Istnieje kilkanaście metod usunięcia kolki. Wszystkie zostały wypracowane przez rodziców. Pierwsza metoda to włożenie dziecka do wanienki z ciepłą wodą. Woda rozluźni mięśnie, a dziecko poczuje się lepiej. Drugim sposobem jest położenie dziecku na brzuszku ciepłego okładu. Może to być ciepła pielucha lub specjalny termofor, który można kupić w drogerii lub aptece. Często polecane jest wykonanie masażu brzuszka. Wykonujesz powolne, okrężne ruchy zgodne z ruchem wskazówek zegara. W aptece można również kupić specjalne krople, które będą usuwać gazy, co spowoduje eliminację kolki. Wielu rodziców poleca sab simplex na kolkę u dzieci. Dużo dobrych opinii na temat tego preparatu można znaleźć w sieci.

Czym jest Sab Simplex ?

Są to krople, które zawierają w sobie simeticon. Jego działanie polega na rozbijaniu dużych pęcherzyków powietrza na mniejsze, takie, z którymi organizm dziecka potrafi sobie sam poradzić. Jak podawać te krople dziecku? To bardzo proste. Wystarczy dodać je do mleka. Pamiętać trzeba by robić to regularnie. Wtedy efekt jest najlepszy. Niestety produkt ten nie jest dostępny w polskich aptekach. Trzeba go zamawiać przez internet, bo jest sprowadzany z Niemiec lub Czech.

Sab Simplex – Niemiecki czy Czeski?

Według opinii wielu mam, Niemiecki Sab simplex jest dużo skuteczniejszy od tego Czeskiego. Choć nie jest to regułą, ponieważ wśród opinii pojawiają się informacje o porównywalnej skuteczności. Choć przewaga jest na Niemiecki Sab Simplex.
Więc podczas poszukiwania warto sprawdzić pochodzenie kropli.

Kolka u dziecka jest trudną sytuacją dla dzidziusia i dla rodziców. Warto jest więc nauczyć się jak sobie z nią poradzić, by zaoszczędzić dziecku bólu a nam, rodzicom stresu.