Styl młodej mamy. Praktyczne porady

Styl młodej mamy. Praktyczne porady Opublikowany: 2015-07-01 21:29:28 Kategoria: Ciekawostki

Wraz z urodzeniem dziecka, zmieniają się priorytety kobiety. Od tej pory najważniejszy staje się maluch i jego potrzeby. Jednak młode mamy, dla własnego dobrego samopoczucia i zachowania równowagi zewnętrznej, nie powinny rezygnować ze wszystkich aspektów życia przed dzieckiem, w szczególności ładnych ubrań.

W obiegowej opinii młode matki, które od rana do nocy zajmują się dziećmi, nie skupiają się za bardzo na swoim wyglądzie. Z braku czasu najczęstszym rodzajem ubrania, na który młoda mama może sobie pozwolić, jest wygodny dres lub w przypadku znacznego przybrania na wadze, codzienny uniform stanowią ubrania z okresu ciąży.  Czy jednak świeżo upieczone matki skazane są na byle jaki strój uzupełniony niezawodnym końskim ogonem?

Szafa młodej mamy

Wbrew temu, co zostało napisane wyżej, warto posiadać swój ulubiony strój. Powinien on spełniać trzy podstawowe wymagania: być wygodny, sprawiać, że kobieta go nosząca będzie się czuć wygodnie i atrakcyjnie. Warto pamiętać o tym, że ubranie powinno być dopasowane do sylwetki. Jeżeli problemem jest, na przykład strefa brzucha, w tym miejscu ubranie musi być nieco luźniejsze. Ale równocześnie nie warto rezygnować z własnego stylu.

Dobrym pomysłem jest trzymanie się jednej palety barw. Pozwoli to na dowolne łączenie ze sobą różnych ubrań, których faktura może do siebie nie pasować (uwaga! łączenie ze sobą pozornie niepasujących materiałów jest  ostatnio bardzo modne). Na początek najlepiej uprościć paletę. Dobrym pomysłem jest poruszanie się w obrębie neutralnych kolorów, na przykład: czarnego, białego, szarego. Ten zestaw można później rozszerzyć o kolejne barwy, które będą dobrze współgrały z tymi z podstawowymi.

Warto również postawić na jakość stroju, a nie ilość. Tak więc zamiast kilku par spodni, lepiej mieć jedną, ale taką, która jest idealnie dobrana do sylwetki. Dodatkowo można zaopatrzyć się w sweter z dekoltem w serek, dobrze dobrany biustonosz, bieliznę oraz dobrej jakości buty. Ze względu na to, że młode mamy mają zazwyczaj okrojony budżet, przez zakupem należy zastanowić się, czy dana rzecz będzie pasowała do pozostałej zawartości szafy.

Ze względu na ograniczone zasoby czasowe, lepiej zrezygnować z ubrań, które można prać tylko w pralniach chemicznych. Opłaci się postawić na ubrania, które nadają się do prania w domu. Ważne jest również to, żeby były one zrobione z elastycznych tkanin, ponieważ nawet po kilku godzinach będą one wyglądały elegancko.

Nie warto kupować błyszczących topów ani seksownych sukienek. Młode matki, ze względu na swoje obowiązki, nie maja czasu na całonocne imprezy. Takie stroje przez pewien okres pozostaną w szafie. Dlatego dobrym pomysłem będzie skupienie się na zakupieniu ubrań, które będą w danym momencie przydatne.

Makijaż i fryzura

Duże zmiany w wyglądzie nie są wskazane. Ze względu na ograniczony czas, który młoda mama może poświęcić sobie, najlepszym sposobem na poprawę wyglądu będzie zadbanie o włosy. Dobrze ostrzyżone dodadzą uroku. Trzeba jednak pamiętać, że fryzury, których ułożenie jest pracochłonne, nie sprawdzą się. Najlepsze będą takie, które pozwolą na  zadbany wygląd przy minimalnym wysiłku.

W przypadku makijażu, przyda się zastosowanie minimalizmu. Warto opracować go tak, aby wydawał się delikatny i uniwersalny, a co najważniejsze, dał się zrobić w pięć minut. Do tego doskonale nadają się kremy BB oraz kosmetyki kolorowe w pastelowych barwach. Podobne kolory warto rozważyć w przypadku lakierów do paznokci. Ciemne barwy na paznokciach są piękne, jednak zupełnie niepraktyczne, ponieważ potrzeba sporo czasu, aby dobrze pomalować paznokcie, a dodatkowo każda skaza jest na nich od razu widoczna. Tego problemu nie ma, kiedy pazurki ozdobione są choćby mlecznymi lakierami, używanymi do francuskiego manikiuru.

Każda młoda mama może wyglądać dobrze. Wystarczy opracować kilka strategii, które będą działały na jej korzyść przy minimalnym nakładzie czasu z jej strony. Warto nie rezygnować z poprawienia swojej atrakcyjności, ponieważ świadomość dobrego wyglądu jest bardzo ważna.

Udostępnij tę zawartość