Jak ubrać dziecko na specjalną okazję

Jak ubrać dziecko na specjalną okazję Opublikowany: 2015-07-10 09:49:39 Kategoria: Ciekawostki

Specjalne okazje wymagają założenia specjalnego stroju, który podkreśli wyjątkowy charakter uroczystości. Zarówno dorośli, jak i dzieci chcą wtedy wyglądać odświętnie.

Dzieci bardzo często towarzyszą rodzicom we wszelkiego rodzaju spotkaniach towarzyskich i rodzinnych, którzy chcą pochwalić się swoimi pociechami na łonie rodziny czy wśród znajomych. Warto zadbać o to, aby podkreślić wyjątkowość dzieci, odpowiednim strojem. Dzięki odpowiedniemu ubraniu milusińscy nie tylko będą czuli się elegancko, ale również komfortowo.

Jakie ubrania dla dzieci

W dobieraniu garderoby dla dzieci warto kierować się kilkoma zasadami, które sprawdzą się nie tylko przy wyszukiwaniu ubranek na specjalne okazje, ale także w kupowaniu codziennych ciuszków. Jednym z najważniejszych kryteriów doboru ubrania dziecięcego jest postawienie na wygodę dziecka. Maluchy, które czują naturalną potrzebę ruchu, nie mogą odczuwać skrępowania swoim strojem. Oznacza to, że nie warto przebierać dzieci w ciasne lub niewygodne ubrania, które nie pozwolą im się ruszać. Trzeba pamiętać, że dzieciaki nie zawsze rozumieją zasady związane z biesiadowaniem dorosłych i po jakimś czasie mogą znudzić się przebywaniem za stołem i zapragnąć pobawić się z rówieśnikami. Mając to na względzie lepszym pomysłem jest ubranie ich w rzeczy, które pozwolą na swobodne poruszanie się. Można również rozważyć zabrane ubrania zmiennego.

Ubrania dla małych dzieci

W przypadku maluszków trzeba pamiętać o praktycznym elemencie związanym z ubrankami, szczególnie dla niemowląt. Z tego powodu nie powinna razić widoczna pieluszka czy śliniaczek, który ma przecież chronić przed ubrudzeniem. Przyjęło się, że najmłodsze dzieci ubiera się w jasne kolory, na przykład: biały oraz wszelkie warianty pasteli. Za najlepszy wybór uznaje się następujące części garderoby: bluzeczki, pajacyki, rajstopki, sweterki. Dobrym uzupełnieniem takiego stroju są miękkie falbanki, kołnierzyki lub czapeczki. Ubranka powinny być wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej bawełny. 

W co ubierać dziewczynki

Dziewczynki od zawsze zainteresowane są strojem oraz kosmetykami, jednakże w tym przypadku warto jest uzmysłowić im, jaki stój będzie odpowiedni na wyjątkową okazję i zasugerować, co powinny wybrać. Przede wszystkim warto zastanowić się nad odpowiednimi kolorami. Eksperci od ubioru sugerują, że w przypadku dziewczynek najlepiej sprawdzają się biele, brązy, czernie oraz granaty.  

Dobrym wyjściem jest wybranie delikatnych i kolorowych sukienek, szczególnie, jeżeli uroczystość odbywa się na świeżym powietrzu. Odradza się ubierania spodni, które kojarzą się raczej z kobietami biznesu niż małymi dziewczynkami. Ubranka nie mogą zawierać zbyt dużej ilości aplikacji i ozdób, które nie powinny zdominować stroju, ale tylko lekko go uzupełnić. Lepiej jest wybierać te oszczędne, na przykład kratkę.

Nie warto pozwalać dziewczynkom na używanie kosmetyków do makijażu. Zarówno szminka, jak i kolorowy lakier do paznokci wyglądają dziwnie u tak młodej osoby i są zupełnym zaprzeczeniem dobrego stylu. W tym wypadku lepiej jest postawić na naturalny wygląd.

Strój dla chłopca

W przypadku chłopców, którzy nie interesują się modą, dobrze jest skoncentrować się na ubraniach, które nie tylko będą wygodnie, ale też i eleganckie. Zamiast garnituru, lepiej jest postawić na koszulę. Ta nie musi być biała, ale najważniejsze, żeby nie była zapięta pod szyję. Jeżeli elementem stroju dziecka jest krawat, również on nie powinien być zawiązany mocno pod szyją, dobrze, żeby był poluźniony. Zamiast marynarki można pokusić się o założenie sweterka rozpinanego, ponieważ nie będzie on za bardzo krępował ruchów chłopca. W przypadku spodni, dozwolone są dżinsy, jednak dobrym pomysłem jest zastąpienie ich tymi wykonanymi z bawełny lub canvas, czyli tkaniny zbliżonej swoją fakturą do struktury płótna malarskiego.

Podobnie jak w przypadku dziewczynek, również tutaj kolory nie powinny być zbyt krzykliwe. Ubrania dla dzieci dobrze wyglądają, jeżeli są dobrane w granacie, czerni, bieli oraz szarości. Należy unikać zbyt wyszukanych lub wyzywających wzorów, lepsze będą prążki, kratka czy paski.

Jak dobierać ubrania

Obecnie wielu producentów stawia na gotowe zestawy ubrań dla dzieci. Rodzicom oszczędzają one czasu przy obmyślaniu strojów. W przypadku, kiedy gotowe stylizacje nie wchodzą w grę, można spróbować dobrać poszczególne elementy samodzielnie. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że ubranka ich dzieci będą nie tylko eleganckie, ale jednocześnie idealnie dobrane do charakteru oraz charakteru ich pociech. Dzieci z kolei docenią wygodny strój, który pozwoli im również poczuć się wyjątkowo i szczególnie w dniu celebracji.

Udostępnij tę zawartość